Vloženo: 22.09.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Cílem projektu je zapojit studenty do diskuze o evropských otázkách a prohloubit jejich znalosti o EU a seznámit účastníky s aktuálními problémy projednávanými na evropské úrovni. Podrobnosti níže a v příloze.

Žáci středních škol z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina mají jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak probíhá rozhodování o aktuálních tématech na vrcholné evropské úrovni.

Zastoupení Evropské komise v České republice, síť informačních středisek Europe Direct a Úřad vlády České republiky pořádají dne 10. října v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (Joštova 218/10) soutěžní simulaci jednání evropských institucí.

Přihlašování je možné do 3. října.

Účastníci projektu s názvem „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“ se stanou na jeden den politiky zasedajícími v Radě EU a Evropském parlamentu, kteří hájí zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí.

Díky účasti získají neobyčejnou osobní zkušenost s diplomatickým vyjednáváním a hledáním kompromisů na politické úrovni. Cílem je zapojit studenty do diskuze o evropských otázkách a prohloubit jejich znalosti o EU. Navíc se účastníci seznámí s aktuálními problémy projednávanými na evropské úrovni a utvoří si na ně vlastní názor.

Pro přihlášení mají žáci za úkol vytvořit dvoučlenný tým a vyplnit přihlašovací formulář na internetových stránkách projektu www.amo.cz/eusimulace. Přihlašování probíhá do pátku 3. října.

Kontakt:

Petra Pejchova