Vloženo: 20.09.2018 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Stipendijní výměnný programu Future Leaders Exchange (FLEX) umožní českým středoškolákům strávit školní rok v USA zdarma.

Program financuje americké Ministerstvo zahraničí a za čtvrt století existence jím prošlo 27 000 studentů ze 17 evropských a asijských zemí. FLEX se v posledních letech rozšiřuje, v tomto roce o další čtyři evropské země. Letos na podzim se do něj mohou poprvé hlásit i středoškoláci z Česka.

Od ostatních programů, které českým žákům středních škol zajišťují roční studijní pobyt v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční stipendium na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

Ve školním roce 2019-20 může s programem FLEX do USA vyjet deset středoškoláků z Česka. Jde tedy o výběrový program, zkusit to ale může opravdu každý. Stačí do 31. října 2018 vyplnit on-line přihlášku, která je dostupná na odkazu ais.americancouncils.org/flex

Šanci mají všichni, kdo splňují následující kritéria:

  1. mají české občanství
  2. narodili se mezi 15. 7. 2001 a 15. 7. 2004
  3. v době přihlášky studují v 1. nebo 2. ročníku střední školy (nebo kvintě a sextě v případě víceletých gymnázií)
  4. dobře se učí a dorozumí se anglicky
  5. splňují podmínky pro udělení vstupního víza do USA pro účastníky výměnných studijních pobytů (nejsou tedy například držiteli zelené karty) a nestrávili v USA v posledních pěti letech více než 90 dnů

V příloze najdete další informace o programu FLEX pro žáky a jejich rodiče. Budu Vám velmi vděčná, když informaci o tomto programu předáte studentům na Vaší škole.

Na případné dotazy ráda odpovím jak e-mailem, tak telefonicky. Budete-li mít zájem, mohu osobně poskytnout informace o programu FLEX studentům a pedagogům na Vaší škole.

 

Kontakt:

Kateřina Šantúrová

koordinátorka programu FLEX v České Republice

 

Country Representative, Czech Republic

Future Leaders Exchange Program (FLEX)

American Councils for International Education

Tel.: +420 605 187 451

E-mail: czechia@americancouncils.eu

Facebook: FLEX Czech Republic

Web: discoverFLEX.org

Připojené soubory

Související dokumenty