Vloženo: 04.02.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Seminář v Brně.

Část I. Děti a dospívající s rizikovým chováním v prostředí školy a výchovného zařízení

V první části kurzu se frekventanti seznámí s chystanými novelami předpisů, které budou upravovat stávající systém práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, tedy i s žáky s poruchami chování. Součástí úvodu je teoretické vymezení problematiky, vlivu rodinného prostředí včetně diagnóz v souvislosti s pedagogickou praxí. Dále bude interaktivní formou pedagogům představena efektivní metoda komunikace a výchovné přístupy k žákům s rizikovým chováním.

Část II. Agresivita dětí a rodičů vůči pedagogům a jak ji zvládat I.

Ve druhé části kurzu se konkrétně zaměříme na komunikační metody při zvládání agresivních žáků a rodičů, kdy interaktivní formou budou pedagogové na vzorových situacích provázeni lektory při jejich zvládání.

Část III. Agresivita dětí a rodičů vůči pedagogům a jak ji zvládat II.

Ve třetí části sami frekventanti představí konkrétní situace, s nimiž mívají problémy, nebo se s nimi setkali. Formou bálintovsky vedené diskuse společně zkusíme nalézt řešení jak je správně zvládat a osvojit pro pedagogickou praxi.

Celý kurz je veden interaktivně s akcentem na prožitkovou formu a teoretické zarámování témat. Je zaměřen na všechny pedagogické pracovníky, kteří chtějí získat povědomí v základních komunikačních intervenčních strategiích.