Vloženo: 10.09.2018 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Film vypráví příběh o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, které se odehrává nejen v léčebně pro závislé na alkoholu, ale i na místech, odkud cesta do ní vedla. Využití nového českého filmu ve výuce. Podrobnosti níže.

Film vznikl za finanční podpory a pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, pod záštitou Úřadu vlády ČR a Odboru protidrogové politiky (Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky), Národní protidrogové centrály, Ministerstva dopravy (Besipu), za podpory statutárních měst Ústí nad Labem (hlavní partner filmu) a Zlína (koproducent filmu) a Zlínského kraje. 

Film vznikl na základě stejnojmenného bestselleru spisovatele Josefa Formánka, se záštitou Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva dopravy, Národní protidrogové centrály a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.
 
Film Úsměvy smutných mužů by se mohl stát účinným prostředkem prevence pití alkoholu u mladistvých, a to z několika důvodů: 

  • celosvětově srozumitelné společenské téma
  • autentičnost a pravdivost příběhu
  • skvělé herecké výkony
  • porozumění problematice skrze příběh  

Nabízíme nejenom možnost objednat projekci filmu pro Vaše studenty, ale také možnost besedy s tvůrci, odborníky a metodiky prevence, která by následovala po projekci. Beseda by mohla být účinným nástrojem, jak zvýšit dopad filmu na studenty a dát jim prostor pro jejich otázky. 
 
V příloze zasíláme metodický list k filmu, který obsahuje informace o filmu, tématice, názory odborníků na film a další užitečné informace. 
 
Odkaz na trailer: http://www.bontonfilm.cz/usmevy-smutnych-muzu/2132/
 
V případě Vašeho zájmu o projekci filmu (či projekci s besedou) stačí kontaktovat libovolné kino (nebo multiplex) ve Vašem okolí a domluvit termín projekce. My následně s kinem dořešíme vše potřebné včetně dodání filmové kopie a zajistíme účast tvůrců filmu a odborníků. 
 
 
Kontakt:
Barbora Červenková
Vedoucí natáčení

"ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ”
tragikomedie Dana Svátka podle autobiografického románu Josefa Formánka

Holiday Films s.r.o.
Filmová a televizní produkce
Křenova 438/7, 162 00 Praha 6 - Veleslavín
barbora.cervenkova@holiday-films.cz
www.holiday-films.cz
Tel.: +420 608 981 756 

Související dokumenty