Vloženo: 01.11.2012 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Od školního roku 2012/13 se uvolnila místa pro české žáky ke studiu v 9. a 10. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně. Studium je přírodovědného zaměření s prohloubenou výukou cizích jazyků.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Dům zahraničních služeb oznamuje, že se od školního roku 2012/13 uvolnila místa pro české žáky ke studiu v 9. a 10. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.

Studium je přírodovědného zaměření s prohloubenou výukou cizích jazyků. Předpokladem k přijetí je velmi dobrý prospěch v dosavadním studiu na české škole, velmi dobrá znalost německého jazyka, dobrá znalost anglického jazyka a schopnost rychlého přizpůsobení se ke studiu a životu v cizině.

Do 9. ročníku mohou zasílat přihlášky jak zájemci z řad žáků základní školy, tak žáci tomu odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia, o přijetí do 10. ročníku se mohou ucházet žáci z 1. ročníku čtyřletého gymnázia nebo tomu odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia.

Přihlášky se zasílají na adresu Gymnázia v Pirně do 31. prosince 2012.

Výběrové řízení se uskuteční v budově Gymnázia F. Schillera v Pirně 24. ledna 2013.

Předpokládaný nástup ke studiu je 17. února 2013 (od 2. pololetí školního roku 2012/2013).

PODROBNÉ INFORMACE včetně formuláře přihlášky jsou zveřejněny na naší webové stránce:

nebo

Mgr. Eva Šimková