Vloženo: 24.05.2019 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

V pátek 17. května 2019 proběhlo v prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Cejlu slavnostní vyhlášení 8. ročníku soutěže "Bezpečně v kyberprostoru". Tento preventivní projekt stejně jako soutěž realizuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Projektem Zdravý kraj a místní Agenda 21, a dále s Pedagogicko psychologickou poradnou Brno. Soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol a je zaměřena na rizika kyberšikany.

Soutěž je rozdělena do čtyř kategorií podle věku a dále do čtyř kategorií podle povahy výsledného díla, přičemž se hodnotí jak výtvarná, tak i preventivní složka výtvoru. Žáci základních škol a studenti středních škol z Jihomoravského kraje soutěžili v kategoriích: reklamní plakát, komiks, video a reklamní plakát zpracovaný na počítači. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 29 škol z Jihomoravského kraje, zasláno bylo celkem 249 plakátů, 44 komiksů, 11 videí a 31 plakátů zpracovaných počítačově. Na slavnostním vyhlášení provázeném hudebním vystoupením mladých zpěváků Stephen and Dandy převzali vítězové diplomy a atraktivní ceny financované z Projektu Zdravý kraj a místní Agenda 21. Vítězné práce budou v průběhu letních prázdnin budou vystaveny v brněnském Domě pánů z Lipé na náměstí Svobody.

Nyní si lze oceněné plakáty, komiksy i videa prohlédnout na internetových stránkách Projektu Zdravý kraj a MA 21 pod odkazem https://www.zdravyjmk.cz/l/vyhlaseni-vysledku-souteze-bezpecne-v-kyberprostoru/ anebo také na facebookových stránkách projektu „Bezpečně v kyberprostoru“ https://cs-cz.facebook.com/bezpecnevkyberprostoru/

Související dokumenty