Vloženo: 13.05.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Online semninář pro ZŠ a SŠ - první termín 2.6.2016. Podrobnosti níže a v přílohách.

Počínaje rokem 2015 se Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě intenzivněji věnuje problematice HIV vzhledem k její aktuální naléhavosti. Naši pracovníci zajišťují dostupnost testovacích míst pro veřejnost, aby měla přístup k bezplatnému anonymnímu testování v případě rizikového chování. Rovněž se snaží zvýšit osvětu v populaci, aby veřejnost měla všeobecně více informací o problematice AIDS, a to včetně mládeže.  Vzhledem k tomu, že naše organizace nemá pro takto široký záběr dostatek odborníků, spolupracujeme s dalšími institucemi – Českou společností pro AIDS pomoc (ČSAP), Státním zdravotním ústavem a dalšími odborníky v řadě nemocnic.

ČSAP zabezpečuje už několik let přednášky o HIV pro studenty základních a středních škol. S využitím poznatků jejich lektorů připravila pro školy WEBINÁŘ O HIV. Je to interaktivní televizní vysílání pro studenty základních a středních škol. Jeho pilotní testování proběhlo v pražských školách v prosinci 2015 a bylo hodnoceno pozitivně. Školy oceňují především moderní a inovativní formu výuky, která je pro studenty atraktivní a udrží jejich pozornost v průběhu celého vysílání, na druhou stranu studenti kvůli přednášce necestují mimo objekt školy, čím se šetří čas a náklady. Nejbližší vysílací termín Webináře o HIV je 2. června 2016 od 10:00 do 11:30 hod. Další termíny v průběhu roku budou 20. října 2016 a 15. prosince 2016.

Na webových stránkách http://www.cervenastuzka.cz/webinar-o-hiv.html naleznete krátký sestřih online vysílání, ve kterém uvidíte formu a průběh besedy.

Vysílání WEBINÁŘE O HIV je pro školy zdarma. Počet škol, které se přihlásí v konkrétních termínech není nijak omezen. Pro bližší informace a registraci k přijímání vysílání můžete využít webových stránek www.cervenastuzka.cz , bezplatnou telefonní linku 800 800 980 nebo email cervenastuzka@aids-pomoc.cz