Vloženo: 17.09.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Odbor školství JMK

Soutěž pro všechny učitele němčiny na první polovinu roku 2014 o zajímavé ceny.

Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR informuje:

velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR vypsalo v rámci kampaně „šprechtíme“ ve spolupráci s Rakouským velvyslanectvím v Praze, Spolkem germanistů a učitelů němčiny v ČR, Goethe-Institutem v Praze a několika dalšími organizacemi a institucemi „Cenu pro učitele němčiny 2013/2014“. Soutěž proběhne pod záštitou MŠMT ČR.

Do soutěže se mohou přihlásit všichni učitelé České republiky, kteří vyučují němčinu na veřejných, soukromých i církevních základních a středních školách nebo gymnáziích, akteří v právě probíhajícím školním roce zrealizují ve výuce němčiny zajímavý a inovativní projekt orientovaný na žáky. Cenou mají být vyznamenáni příkladně angažovaní učitelé němčiny v České republice, kteří se ve školním roce 2013/14 zvláštním způsobem zasloužili o podporu německého jazyka.

Učitelé vyslaní programem Spolkové republiky Německo a Rakouska jsou z účasti vyloučeni.

Uděleny budou celkem tři ceny (1. cena 20 000,- Kč, 2. cena 15 000,- Kč, 3. cena 10 000,- Kč), které budou slavnostně předány německým velvyslanecem panem Detlefem Langimannem na velvyslanectví SRN v červnu 2014. Kromě toho budou nositelé ceny ještě jednou poctěni spolu se svými žáky na malé slavnosti (plánována na začátek školního roku v září 2014).

Žádosti se zasílají nejpozději do 31. března 2014 na adresu Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.

Podrobné informace a pokyny pro podávání žádostí včetně seznamu podkladů a formulářů pro přihlášení přikládáme v příloze. Celá zpráva bude v nejbližších dnech též zveřejněna na naší webové stránce: http://www.zahranici-stipendium.cz/scripts/detail.asp?id=592

Prosíme o zprostředkování této informace na Vaší škole, resp. školám ve Vaší působnosti.

Kontakty:

Mgr. Eva Šimková