Vloženo: 09.02.2021 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Školská legislativa

Novela zákona o pedagogických pracovnících

Lektor Mgr. Vít Krčál seznámí s obsahem novely, jejíž některé části jsou aktuálně předmětem polemik. Představí znění vládního návrhu i pozměňovací návrhy přijaté Poslaneckou sněmovnou. Lektor pracoval v letech 2014 až 2020 na MŠMT jako vedoucí oddělení majícího na starost péči o pedagogické pracovníky (úpravu odborné kvalifikace, dalšího vzdělávání, odměňování, ale i koncepci přípravy ve studijních programech vysokých škol). Konkrétní příklady témat obsahu novely: změny v oblasti odborné kvalifikace učitelů nebo asistentů pedagoga, změny v možnostech uznání předpokladu odborné kvalifikace učitele ředitelem, adaptační období a podpora začínajících učitelů, změny v oblasti akreditací v oblasti DVPP; seznámení s pozměňovacími návrhy - novým platovým systémem pedagogických pracovníků, novými pozicemi (školský logoped ad.). V rámci kurzu bude i prostor na individuální dotazy.

Určeno pro vedoucí pracovníky škol a školských zařízení, jakožto i pro všechny zájemce o danou problematiku

Číslo akce: AK04386
Akreditace: neakr_on-line_2021