Vloženo: 20.04.2020 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

4 velmi zajímavé webináře pořádané Střediskem služeb školám Brno.

Lektorem je Mgr. Ivan Bauer, hodinová dotace 3 - 4h, kurzovné na tyto webináře 400,-. Přihlásit se je možné jak jste zvyklí zde: https://www.sssbrno.cz/ucitele/vzdelavaci-programy (akci si vyfiltrujete dle jejího čísla - AK0...), případně napište mail. Kapacita webináře je omezena.

- AK03521 - Ve stopách Římanů - 28. 4. 2020, 9,30 - cca 12,00 - Monotematický blok o tom, jak přiblížit dějiny antického Říma od Romula po Romula Augustula, od etruských králů k posledním císařům. Sůl a olivy, mapu a popis vojenského tábora, to všechno použijeme. Bojiště i památná místa, hlavolam i trocha divadla, tím vším se budeme zabývat. Určeno pro učitele dějepisu II. stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymn..

- AK03522 - Dveře a počátek neštěstí - 4. 5. 2020, 9,30 - cca 12,00 - Tak charakterizoval tuto dobu Pavel Skála ze Zhoře. Půjde o období zhruba stoleté existence českého stavovského státu, od nástupu Habsburků do Bílé Hory. Jak se stalo, že otěže vlády vklouzly šlechtě z rukou? Co slíbil Ferdinand I. při svém nástupu? Kdo chystal pražskou defenestraci? To jsou jen některé otázky, na které si odpovíme. Zalistujeme také životopisem císaře Rudolfa a vyzkoušíme drobné inscenační metody. To všechno za zvuků dobové hudby. Metody a formy: Psaní formou tady a teď, dobový dopis jako literární útvar, pohled zpět a review postupu. Určeno pro učitele dějepisu II. stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymn..

- AK03523 - Renesance - 11. 5. 2020, 9,30 - cca 12,00 - neboli znovuzrození V zámku i v podzámčí, v obrazárně i na hrázi rybníka, v kuchyni i v alchymistické dílně. Tam všude můžeme vidět renesanci. Stačí se jen dívat. Čekejte dobovou hudbu, procházku mezi obrazy, trochu ekonomiky a trochu přírodopisu. Jakou stopu otiskl člověk v krajině?  Nabídka aplikačních úkolů a proměnlivá tvář dějepisu. Určeno pro učitele dějepisu II. stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymn..

- AK03524 - Čtenářská gramotnost - Modul 1 - Čtení s porozuměním – formy a metody - 18. 5. 2020 - 9,30 - cca 12,00 - Program je zaměřen na alternativní přístupy nácviku čtení s porozuměním. První část zaměříme na otevření tématu a jeho teoretický základ, na obecnější principy metodiky a didaktiky. Ukážeme si základními strategie čtenářské gramotnosti. Těžiště programu je ale v praktické části semináře. Tady si zkusíme vybrané postupy, ukážeme si využití konkrétních metod ČG. Předvedené metody byly prakticky odzkoušené ve výuce. Budeme pracovat s texty českých pověstí. Proto ukázky budou snadno využité na prvním stupni ZŠ, kde se s pověstmi pracuje častěji. Na druhou stranu, metodika práce s textem je jen jedna, a tak dobrou inspiraci najdou jistě i kolegové z druhého stupně.

Přihlášeným bude zaslán odkaz na webinář a další informace technického charakteru. Platí, že postup není nikterak složitý, přihlášený de facto klikne na zaslaný odkaz a je na akci. Pro přihlášení do vybraného webináře Vám postačí počítač s reproduktorem/sluchátky nebo notebook a připojení k internetu, prohlížeč Google Chrome nebo Microsoft Edge. Pro větší komfort lze zvolit přímo aplikaci Microsoft Teams (není podmínkou). Je zde také možnost využít i mobilní telefon popř. tablet, zde je však nutnost mít nainstalovanou aplikaci Microsoft Teams. Vstup do webinářové místnosti Vám bude umožněn cca 10 minut před zahájením.

Pokud byste se chtěli účastnit webinářů jako samoplátci, pošlete mi prosím kontaktní údaje a Vámi vybrané webiáře na email slezak@sssbrno.cz