Vloženo: 10.12.2012 Autor: Hana Knapová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

SSŠ Brno je Inovativním centrem firmy Microsoft. V rámci této spolupráce jsou nabízeny vzdělávací akce pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení JMK. Nyní se nabídka vzdělávání týkala studentů.

Firma Microsoft nabídla studentům 2. ročníku SŠ zapojení do tzv. Studentských trenérských center. V pátek 7. 12. 2012 se v Brně, v budově SSŠ Brno, uskutečnil výběr studentů ze čtyř krajů: Jihomoravského, Olomouckého, Pardubického a Zlínského.

Za Jihomoravský kraj se výběrového řízení zúčastnilo 14 studentů. Bylo vybráno 7 z nich, kterým bude po dobu jejich dalšího studia poskytnuto vzdělávání v oblasti IT a také trénink komunikačních a prezentačních dovedností. Díky takto získaným znalostem bude studentům umožněno získat mezinárodní certifikace, které zvýší jejich odbornost a umožní jim získání praktických zkušeností.