Vloženo: 27.10.2015 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Pro velký zájem opakujeme!

Čeština nemusí být nudná

Tento vzdělávací projekt je zaměřen na získání a osvojení si nových metod a forem práce, které mají pomoci vyučujícím získat větší zájem žáků o ČJ a pozitivně působit na rozvoj klíčových kompetencí žáků k učení, řešení problémů, rozvoji komunikace, schopnosti pracovat v týmu i samostatně, formulovat své postoje a adekvátně využívat všechny dostupné materiály.

Cílem semináře je inspirovat učitele jak navodit ve třídě příznivou atmosféru, docílit dobrovolné účasti žáků při získávání nových poznatků, naučit je spolupracovat. Jak učit neformálně, hravě, tudíž zábavně. Jak nenásilně získat žáky pro četbu, naučit je porozumět textu.

Po absolvování semináře budou účastníci vědět, jaké metody a formy práce jim pomohu v hodinách českého jazyka aktivizovat a motivovat žáky k většímu úsilí vědět, znát, umět i rozvíjet svůj intelekt se svými možnostmi, potřebami, vlastními i celospolečenskými zájmy.

Obsah:

• Projektové vyučování
  • Mezipředmětové vztahy v mluvnici, slohu i literatuře
  • Jazyk a jazyková komunikace
  • Dramatická výchova
  • Poezie
  • Jak získat žáky pro četbu
  • Hry na rozvoj základních schopností a dovedností (paměť, postřeh, soustředění, pozornost, fantazie, tvořivost, představivost, rytmus, vnímání)
  • Vydáváme školní časopis

Číslo akce: 4597

Číslo akreditace: MSMT-107082014-1-374

Určeno pro: učitele 5. - 9. ročníků základních škol a víceletých gymnázií