Vloženo: 15.03.2022 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc.,Dr. h. c. (mediálně známá forenzní psycholožka a soudní znalkyně) na webináři seznámí účastníky s aktuálními poznatky k domácímu násilí a strategiemi pomoci a podpory pro jeho oběti. Co je a co není domácí násilí, zda vyžadují různé podoby domácího násilí také různé přístupy řešení, kdy je domácí násilí trestným činem, jak dopadá domácí násilí na děti, jak souvisí domácí násilí se zneužíváním a týráním dětí, kde mohou oběti hledat pomoc. Účastníci se seznámí také s možnostmi školy, jak podpořit děti ohrožené domácím násilím mezi rodiči nebo jak může škola přispět k prevenci domácího násilí. V rámci webináře budou zmíněny i aktuální otázky dopadů pandemie covid-19 na domácí násilí. Cílem webináře je zvýšení povědomí pedagogů, výchovných poradců a psychologů ve školách, o aktuálních poznatcích k domácímu násilí a strategii pomoci a podpory pro jeho oběti.

Akreditovaná akce formou online

Domácí násilí a škola aneb jak pomoci dětem z rodin s domácím násilím (8 hod) č. AK04626 – Doc.PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., Dr. h. c.

ve středu  13.4.2022 (8.30-15.30).

PhDr. Ludmila Čírtková (mediálně známá forenzní psycholožka a soudní znalkyně) na prezenčním semináři seznámí účastníky s aktuálními poznatky k domácímu násilí a strategiemi pomoci a podpory pro jeho oběti. Co je a co není domácí násilí, zda vyžadují různé podoby domácího násilí také různé přístupy řešení, kdy je domácí násilí trestným činem, jak dopadá domácí násilí na děti, jak souvisí domácí násilí se zneužíváním a týráním dětí, kde mohou oběti hledat pomoc.

Účastníci se seznámí také s možnostmi školy, jak podpořit děti ohrožené domácím násilím mezi rodiči nebo jestli může škola přispět k prevenci domácího násilí apod.

Cílem webináře je zvýšení povědomí pedagogů, výchovných poradců a psychologů ve školách, o aktuálních poznatcích k domácímu násilí a strategii pomoci a podpory pro jeho oběti.

Více  informací a možnost přihlášení najdete zde:

Domácí násilí a škola aneb jak pomoci dětem z rodin s domácím násilím - PhDr. Ludmila Čírtková | vim-jmk