Vloženo: 21.02.2012 Autor: Ivana Suchánková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Budeme pracovat s keramikou, okrajově i s jinými materiály. V průběhu celého programu si prakticky vyzkoušíte různé technologie práce s keramickou hlínou a mnohé způsoby dekorování keramických výrobků. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Individuálně se Vám bude věnovat profesionální výtvarnice Olga Hořavová.

Obsah:

21. 3. Vlaštovčí hnízdo

Úvod do práce s keramickou hlínou. Modelování z volné ruky, lepení kousků, stavění z plátů.

4. 4. Krásné bláto

Malování hlínou, dekorování keramiky „za syrova“, plastický dekor, engoba, reliéf.

Keramický šperk: korále, brože, náušnice, knoflíky, drobnosti pro sebe i druhé.

18. 4. Neváhej a toč

Točení na hrnčířském kruhu, formování do sádrových forem, kombinace různých hlín. Příprava přežahu – pece a pálení keramiky.

2. 5. Glazury

Úvod do glazování, různé způsoby nanášení glazur. Glazování vlastních výrobků.

16. 5.  Břečka, hádek, plát

Lití a formování do sádrových forem. Jednoduché tvary forem - zvonek, miska, koule. Jejich kombinace, slepování, vytváření novotvarů. Polotovary a jejich využití, zvířátka, figurky, dekorativní předměty.

30. 5. Trasakování, mramorování, prořezávání

Další způsoby dekorování keramiky „za syrova“. Tyto způsoby si vyzkoušíte na míse, svícnu, aromalampě.

13. 6. Glazování a dokončování

Číslo akce: 2452
Určeno komu: učitelům všech zařízení i veřejnosti
Číslo akreditace: 14 196/2009-25-359
Termíny konání: středy  21. 3., 4. 4., 18. 4., 2. 5., 16. 5., 30. 5., 13.6. 2012 15.00-18.00 hod
Místo konání: Brno, Hybešova 15, přízemí, výtvarná dílna
Lektor: Lektorem kurzu je Mgr. Art. Olga Hořavová.
Vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, VŠVU v Bratislavě, ateliér Socha, objekt, instalace, dále Intermedia a multimedia. Učila na ZŠ v Adamově, je lektorkou kurzů keramiky v SSŠ Brno. V současné době vede Galerii města Blanska, tvoří a vystavuje.
Cena pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení: 2750 Kč
Cena pro ostatní: 3300 Kč
V ceně je započítán, materiál, nářadí, pronájem místnosti, energie, výpal pecí, malé občerstvení a lektor.
S sebou:   pracovní oděv, hadýrky na ruce, ručník
Kontaktní adresa : Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, Hybešova 15, 602 00 Brno
Kontaktní osoba:  Ivana Suchánková, e-mail: suchankova@sssbrno.cz, tel.: 543 426 036
Uzávěrka přihlášek: 14. března 2012