Vloženo: 09.02.2016 Autor: Ivana Suchánková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace zve na seminář Environmentální výchova ve středu 24. 2. 2016, kde účastníci získají podněty k projektové výuce a jak tento typ výchovy realizovat v daných podmínkách.

Obsah:
Jedná se o seminář, kde jsou účastníci podrobně seznámeni s návrhy projektů a jejich realizací. Účastníci získají podněty k projektové výuce a jak tento typ výchovy realizovat v daných podmínkách. Konkrétně budou účastnici zapojeni do projektu: Jaký strom takový člověk aneb cesta druida, který mohou realizovat ve své praxi (aktivizační metoda s prvky sebereflexe). Vyzkouší si další aktivizační metody: brainstorming, práci v týmu či skupině, hodnocení a zpětnou vazbu. Vyzkouší si některé výukové hry, konkrétně: Cesta do pralesa, Reklama, Hra na na přežití.
V diskuzi bude řešena problematika motivace pro daný projekt. Prostor bude na sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe.
Účastníci získají informace o tom jak si naplánovat dlouhodobý badatelský projekt a zážitkovou výchovu v přírodě (další aktivizační metoda). Účastníci obdrží podklady k vybraným tématům EVVO včetně podrobné anotace projektu Jaký strom takový člověk a k dalším přírodovědným badatelským projektům zaměřených na průřezová témata EVVO dle RVP.
Účastníci budou také seznámeni s možnostmi, jak získat prostředky pro své projekty, jak zapojit širší komunitu a jak spolupracovat s rodiči.

Určeno komu:

vyučujícím nejen přírodovědných předmětů ZŠ, SŠ a vychovatelkám ŠD