Vloženo: 03.03.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Exkurze s programem do VIDA-Science centra v Brně (pro 1. stupeň ZŠ)

Na ploše téměř 5 000 m2 tady na hravé objevitele bez rozdílu věku čeká přes 150 interaktivních exponátů, díky kterým mohou lépe porozumět světu kolem nás. Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část -Dětské science centrum, je věnována dětem od 2 do 6 let. Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna – to jsou ukázky exponátů VIDA-science centra. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno.

Program:
9.45 - 10.00 hod.: sraz účastníků před vchodem do VIDA-Science centra (Brno, Křížkovského 12 - Výstaviště, bývalý pavilon D, vchod z ulice Křížkovského naproti

hotelu Voroněž je nepřehlédnutelný - je to ten velký plechový chobot).

10.00 - 11.30 hod.: prohlídka pavilonu, expozice s komentářem.

11.30 hod.: science show.

12.00 - 13.00 hod.: přestávka na oběd, příp. individuální prohlídka.

13.00 - 14.00 hod.: ukázka programu pro 1. stupeň ZŠ - "Hustý program".

14.00 - 18.00 hod.: volný vstup do expozice, individuální ukončení.

Doprava do VIDA-Science centra je individuální.

Pokud pojedete autobusem č. 84, vystupte na zastávce Křížkovského. Nejbližší zastávka

autobusu č. 44 se jmenuje Velodrom. Nejbližší tramvajová zastávka je Výstaviště – hlavní vstup, kde stojí taky autobus č. 52 a trolejbusy č. 25, 26 a 37.

Číslo akce:           55785

Termín:               10. 4. 2015  (pátek)

Čas:                    10.00 - 18.00 hodin

Místo:                  Brno, VIDA-Science centrum

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         240,- Kč

Cena pro ostatní:                                                           240,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 10. 4. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 3. 4. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci přílohy.