Vloženo: 23.07.2020 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Seznámení s legislativními změnami a konkrétními dopady na rozpočet školy, s možnostmi, jak efektivně nastavit vzdělávací proces a také jak nechybovat ve výkazech, které jsou důležitým podkladem pro získání finančních zdrojů. Cílem semináře je podrobně popsat systém financování regionálních škol (mateřská, základní, střední) a školských zařízení (školní družina, školní klub, školní jídelna) včetně praktických příkladů a řešení konkrétních situací v praxi.

Financování regionálního školství aktuálně

• Právní postavení škol v souvislosti se zdroji financování.
  • Náklady školy, jejich členění a správné použití v praxi.
  • Nový způsob financování nyní od roku 2020, jeho benefity a možná úskalí (zdroje a jejich výše dle nového způsobu, možnosti řešení hraničních situací, organizace školy v závislosti na PHmax, normativ nepedagogických pracovníků, složky platu a výše normativů ….)

•         Možnost konzultace výpočtu PHmax a správného vyplnění  P1c-01 pro vaši školu

Cílem semináře je podrobně popsat systém financování regionálních škol (mateřská, základní, střední škola) a školských zařízení (školní družina, školní klub, školní jídelna) včetně praktických příkladů a řešení konkrétních situací v praxi.

Číslo akce:

AK03339

Název :

Financování regionálního školství aktuálně

Kategorie:

Školský management a ekonomika

Lektor:

• Ing. Petra Schwarzová

lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., MBA Managment ve školství, ředitelka gymnázia

Odpovídá:

Jana Daňková - Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace

Určeno: