Vloženo: 21.01.2013 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Semináře "Tablet jako pomocník učitele" a " Finanční gramotnost..."

Tablet jako pomocník učitele

akreditace č. j.: MSMT 6235/2012-25-153

Cílem této vzdělávací akce je seznámit pedagogické pracovníky s možností využití malého přenosného počítače – tabletu jako každodenního pomocníka učitele. Seznámí se s prostředím operačních systémů Apple iOS, Google Android. Získají přehled dostupných programů pro tablety a inspiraci pro jejich využití ve své práci.
• Co jsou tablety a jaké jsou jejich možnosti využití v práci učitele.

• Základy práce s tablety v prostředí Apple iOS a Google Android. Ovládání tabletu a spouštění základních aplikací.

• Přehled dostupných programů pro tablety a ukázky jejich využití v práci učitele.

• Ukládání dat. Přenos dat mezi mobilním telefonem, tabletem a počítačem.

• Doporučené příslušenství. Základní péče a ošetřování tabletu. Bezpečnostní rizika při používání tabletu.

Pro účastníky bude možnost zapůjčení tabletů zdarma.

Číslo akce:         55368

Lektor:              Mgr. Josef Mach

Termín:              21. 2. 2013 (čtvrtek)

Čas:                   13.00 - 17.00 hodin

Místo:                 Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         760,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                920,- Kč

Finanční gramotnost - úvod do finančního vzdělávání 2.

aneb

Učení pro život - finanční gramotnost v praxi

akreditace č. j.: 28 543/2011-25-719

Účastníci se zorientují v obsahu a požadovaných výstupech finančního vzdělávání žáků ZŠ, jeho možném propojení se čtenářskou, informační, občanskou a matematickou gramotností. Cílem semináře je podpora učitelů v zavádění této problematiky do ŠVP. Pedagogové získají soubor metodických materiálů - pracovních listů, prezentací, které budou moci využít při výuce.

Obsah semináře:
1. Jak začít? Standard finanční gramotnosti pro ZŠ.

2. ŠVP - obsah volitelného předmětu, klíčové kompetence, průřezová témata, mezipředmětové vztahy.

3. Ukázky vyučovacích hodin FEG - v souladu se Standardy FG pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

4. Vzorové hodiny z tematického celku: peníze, hospodaření domácnosti, finanční produkty (modelové situace z praktického života).

5. Realizace šablony klíčových kompetencí - finanční gramotnosti, rozvoj FG žáků ZŠ.

6. Literatura - učebnice, vzdělávací portály.

Seminář je zaměřen prakticky a je určen pro učitele 1. i 2. stupně ZŠ.

Číslo akce:         55432

Lektor:               Mgr. Ivana Šmídová

Termín:              5. 3. 2013 (úterý)

Čas:                    14.00 - 17.15 hodin

Místo:                 Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         500,- Kč

Cena pro ostatní:                                                               610,- Kč

Do poznámek napište, zda budete platit přes projekt "šablony".

Přihlašujte se poštou na adresu SSŠ a Zařízení pro DVPP Brno, pracoviště Hodonín, Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci Informačního zpravodaje.