Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace
Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno bylo partnerem projektu Interkulturní vzdělávání dětí a dospělých spolufinancovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem  ČR. Projekt byl realizován od 1. září 2009 do 31. srpna 2012. V Jihomoravském kraji se do projektu zapojilo 20 mateřských škol.

Vedoucím partnerem projektu byl Úřad Dolnorakouské zemské vlády, Oddělení pro mateřské školy K5 a školy K4, St. Pölten, Rakousko. Dalšími partnery byly Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a Středisko služeb školám České Budějovice a Vysočina Education.

Hlavní aktivity projektu:
  • rozvoj spolupráce mezi mateřskými školami v pohraničí, výuka českého a německého jazyka v mateřských školách
  • další vzdělávání pedagogů
  • hospitace s cílem výměny metod práce a zkušeností
  • setkávání zřizovatelů, starostů, členů veřejné správy, výměna zkušeností s financováním, koncepcemi, výstavbou a údržbou mateřských škol

Další informace o projektu naleznete na stránkách Střediska služeb školám Brno www.sssbrno.cz v sekci Projekty.