Vloženo: 17.10.2019 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Seminář je zaměřený na otázky týkající se připravenosti předškoláků na vstup do ZŠ, na práci s předškoláky, na jejich rozvoj v rámci mateřské školy.

Číslo akce:         AK03074
Lektoři:               Mgr. Lenka Bínová
Určeno:               pro pedagogické pracovníky mateřských škol a I.st. ZŠ
Místo konání:     Vyškov, Brněnská 7, SVČ Maják, pracoviště SSŠ a zař. pro DVPP Brno
Termín:               11. 12. 2019    (14:00-17:30)
Kurzovné:           900 Kč
Přihlášky:          do 3. 12. 2019 - přihlašování zde: http://www.sssbrno.cz/vzdelavaci-programy
Rozsah hodin:    6
Číslo akr.:          MSMT-7235/2017-2-646

Cílem semináře je podat účastníkům informace o tom, jak by měl vypadat školsky zralý předškolák, jeho systematická příprava a vedení v rámci mateřské školy. Organizace práce, metodika, pomůcky. Dále bude s účastníky probrána otázka možného odkladu školní docházky, průběh vyšetření v poradnách. Účastníci budou dále seznámeni s riziky spojenými s předčasným nástupem do základní školy.

1. Otázka psychologické charakteristiky školní zralosti
2. Dílčí charakteristiky školní zralosti – mentální, fyzická, psychická a sociální
3. Rizika spojená s předčasným nástupem do základní školy
4. Vhodnost odkladu školní docházky v případech, kdy je indikován