Vloženo: 20.01.2016 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Nabízíme volná místa na kurzech DVPP. Modul I - termín: 5. 2. 2016 od 11.00 do 15.00 hodin. Modul II - termín: 19. 2. 2016 od 11.oo do 15.00 hodin

Jedná se o volně na sebe navazující pětihodinové moduly, samostatně akreditované. Za každý termín je vystaveno samostatné osvědčení. Je možné se přihlašovat na oba nebo jen na jeden termín. Každý účastník bude mít k dispozici počítač.

OBSAH MODULU I:

• Výuka informatiky na prvním stupni ZŠ, východiska, cíle, kompetence, postavení předmětu v RVP a ŠVP.
  • Co učit v jednotlivých ročnících s ohledem na věkové zvláštnosti žáků. Nápady pro výuku jednotlivých témat.
  • Zdroje vhodných materiálů pro výuku.
  • Metodika výuky informatiky na 1. stupni ZŠ. Jak učit jednotlivá témata: zásady práce v počítačové učebně, základní obsluha počítače, práce s myší a klávesnicí.
  • Didaktické hry a jejich využití při výuce probíraných témat.
  • Konkretizace probíraných témat pro první období

a) Grafické programy (zejména rastrové) a jejich využití pří výuce základů práce na počítači.

b) Text a jeho úprava. Tvorba jednoduchých textových dokumentů.

• Vazby na jiné předměty. Mezipředmětové vztahy.

OBSAH MODULU II:

1. Konkretizace probíraných témat pro druhé období
  • Práce se soubory a složkami
  • Jaké jsou možnosti využití tabulkových programů na 1. stupni?
  • Internet a jeho možnosti
  • Nebezpečí v internetové komunikaci a při práci na počítači
  • Vektorová grafika a tvorba grafického dokumentu (kalendář, hra, rozvrh hodin, pozvánka)
  1. Vazby na jiné předměty. Mezipředmětové vztahy
  2. Zdroje vhodných materiálů pro výuku

Místo konání: SSŠ Brno, Hybešova 15.

Cena pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení: 820 Kč

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Adamová, adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 060

Upozornění: Kurz není zaměřen na práci s tabletem!