Vloženo: 10.10.2012 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Semináře jsou určeny učitelům angličtiny na středních školách, kteří připravují své žáky k maturitní zkoušce z anglického jazyka. Jsou rozděleny do dvou částí – teoretické, kde se učitelé seznámí se Společným evropským referenčním rámcem pro jazyky, a praktické, kde si budou moci vyzkoušet cvičení a aktivity jednotlivých částí maturitní zkoušky. Účast na jednom semináři není podmíněna účastí na žádném dalším metodickém semináři ke státní maturitě z angličtiny.

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno

Projekt: Zkvalitnění výuky AJ na základních a středních školách v Jihomoravském kraji,  CZ. 1.07/1.3.10/04.0024

Seminář č. 1:

Čtení s porozuměním

Obsah:

-        Teoretické východisko zkoušky – požadované dovednosti tak, jak jsou definovány ve Společném evropském referenčním rámci pro jazyky.

-        Čtenářské strategie a jejich použití při maturitní zkoušce.

-        Praktické ukázky práce s texty, aktivity vedoucí k rozvoji čtenářských dovedností žáků a úspěšnému složení didaktického testu.

Seminář č. 2

Písemný projev

Vhodné zejména pro učitele, kteří neabsolvovali semináře CISKOM pro hodnotitele písemné zkoušky.

-        Slohové útvary.

-        Praktické cvičení a aktivity k rozvoji písemného projevu žáků vedoucí k úspěšnému složení písemné části maturitní zkoušky.

Seminář č. 3

Ústní projev

Vhodné zejména pro učitele, kteří nejsou hodnotiteli ústní zkoušky

Obsah:

-        Ústní zkouška z hlediska požadovaných dovedností.

-        Praktické cvičení a aktivity k rozvoji volného ústního projevu žáků vedoucí k úspěšnému složení ústní zkoušky.

.

Seminář č. 4

Poslech s porozuměním

Obsah:

-        Praktické cvičení a aktivity k rozvoji poslechovým dovedností žáků vedoucí k úspěšnému složení poslechové části didaktického testu.

Délka semináře: 4 vyučovací hodiny

Termíny:

Seminář č. 1:           5. 11. 2012;   9.00–12.30
Seminář č. 4:         21. 11. 2012;   10.00–13.30

Seminář č. 2:         26. 11. 2012;   9.00–12.30

Seminář č. 3:           3. 12. 2012;   9.00–12.30

Místo konání: Hybešova 15, Brno

Lektor: Mgr. Pavel Novák

Přihlášky posílejte obratem  na adresu: prokes@sssbrno.cz  ( uveďte titul, jméno, příjmení, školu a datum narození).

Kurz je plně hrazen z rozpočtu projektu,

neplatí se žádný účastnický poplatek.