Vloženo: 26.05.2016 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Poslední volná místa na semináři určeném zejména pro pedagogické pracovníky se zájmem o výtvarné pojetí využití digitální fotografie. Termín: středa 1. 6. 2016.

Obsah:

• Úvod do metodiky výuky digitální fotografie – přehled a porovnání metod.
  • Projektová výuka digitální fotografie – obecně, specifika.
  • Příprava projektu – příprava učitele, motivace žáků, přípravné aktivity.
  • Metodika výuky fotografování – interiér, exteriér, samostatná práce žáků.
  • Metodika výuky zpracování digitální fotografie – technické aspekty výuky, práce na počítačích, samostatná práce žáků, prezentace projektových výstupů.
  • Výuka digitální fotografie v neinformatických předmětech – mezipředmětové vazby, spolupráce pedagogů, hodnocení žáků.
  • Ukázka vzorových metodik – představení připravených metodik, diskuze.

Seminář je určen zejména pro pedagogické pracovníky se zájmem o výtvarné pojetí využití digitální fotografie. Seminář bude zaměřen na metodiku naplnění požadovaných výstupů v oboru VV, konkrétně část: současné výtvarné umění se zaměřením na oblast digitální fotografie. Obsahem budou i postupy a doporučení pro realizaci mezipředmětových vztahů, hlavně s předmětem IVT.

Seminář probíhá v počítačové učebně, každý účastník má k dispozici počítač.

Určeno komu: pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ, ZUŠ, SVČ a zájemcům o VV
Číslo akce: 4847