Vloženo: 13.04.2022 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Testy

Ověřování čtenářských dovedností testem

Cílem vzdělávacího programu je získání praktických dovedností v oblasti vývoje nástrojů k ověřování čtenářských dovedností žáků. Podstatným cílem programu je naučit účastníky rozlišovat znalostní a dovednostní úlohy a využívat úlohy odvozené přímo od textů. Znalosti a dovednosti získané absolvováním programu uplatní jeho účastníci v běžné výuce i při přípravě žáků na ověřování čtenářských dovedností různými formami zkoušek (maturita, jednotné přijímačky). V rámci semináře budou postupovat v jednotlivých krocích od stanovení cíle a obsahu testu přes vytvoření specifikace zamýšleného testu, stanovení bodové hodnoty úloh, sestavení testu, až ke stanovení mezní hranice úspěšnosti žáků v řešení testu. Účastníci budou pracovat s baterií úloh vypracovaných lektorem.

– Základní principy konstrukce testu
  – Zpracování specifikace testu;
  – Vývoj autorského testu;
  – Prezentace autorských testů s jejich obhajobou;
  – Analýza zpracovaných testů

Vzdělávací program je určen učitelům 2. stupně základních škol, středních a vyšších odborných škol.

Termín: 26. 4. 2022;  10:00–16:00

Akreditace: MSMT-8237/2021-2-359

Číslo akce: AK05605

Cena: 1. 600 Kč