Vloženo: 07.04.2022 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Účastníci se seznámí s aktuálními právními předpisy, novými výzvami a tématy, jejich promítnutím v RVP PV, přenosem do ŠVP a do práce s dětmi. V první části se tentokrát nejvíce zaměříme na možnosti vzdělávání dětí cizinců dle poslední úpravy RVP PV z roku 2021 a problematiku zápisů do mateřské školy. Případné dotazy vztahující se k právním předpisům nebo obecně k předškolnímu vzdělávání, které potřebujete aktuálně řešit, můžete poslat předem do mailu. Druhá část bude věnována rozvoji základních gramotností v mateřské škole.

Právní předpisy a praxe v MŠ aktuálně – webinář 4 hod (8.30-12.00) -  s oblíbenou lektorkou  Mgr. Hanou Splavcovou.

Jedná se o čtyřhodinový webinář, rozdělen do 2 bloků – 90 min. výuka, 30 min. přestávka, 90 min. výuka

1. blok:

• Seznámení s aktuálními změnami právních předpisů vztahujících se k předškolnímu vzdělávání.
  • Mateřské školy – důležitá součást předškolního období, nové výzvy a témata. Jak si s nimi poradi,t a přitom dostát povinnostem plynoucím z právních předpisů.
  • Problematika společného vzdělávání, povinného předškolního vzdělávání, vzdělávání dětí mladších tří let.

Přestávka:

2. blok:

• Podpora rozvoje gramotností, zejména čtenářské, matematické a digitální. Promítnutí těchto náročných témat v RVP PV, jejich přenos do ŠVP a práce s dětmi.
  • Závěrečná diskuse a reflexe.

Více informací a možnost přihlášení najdete zde:

Právní předpisy a praxe v MŠ aktuálně – webinář | vim-jmk