Vloženo: 30.08.2012 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Nabízíme školám poslední možnost zapojit se do projektu FOTOŠKOLA. Bližší informace naleznete zde.

Školám v Jihomoravském kraji nabízíme několik posledních volných míst (do naplnění kapacity) pro zapojení do projektu:

Podpora profesního rozvoje pracovníků škol využitím digitální fotografie při výuce přírodovědných a technických oborů (FOTOŠKOLA)

Realizátor projektu: Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno

Partner projektu:  ZONER software, a.s.

BONUSY PRO ŠKOLY ZAPOJENÉ DO PROJEKTU:

1.  multilicence aktuální verze programu ZONER PHOTO STUDIO pro zpracování digitálních fotografií v hodnotě 18.990 Kč (školy, které mají nižší verzi uvedeného programu, získají nejnovější verzi),

2.  jeden digitální fotoaparát pro vaši školu,

3. USB flash disk s vypracovanými 10 metodickými příručkami pro pedagogy,

4. proškolení dvou učitelů z vaší školy v tématu využití digitální fotografie při výuce přírodovědných a technických oborů (min. 18 hodin vzdělávání). Každý pedagog absolvuje minimálně 3 moduly, tj. 18 hodin vzdělávání. Modul č. 4 je povinný.

Témata školení pro pedagogy:

1. Základy práce s fotografií včetně terminologie a zásad
  2. Rozšířené základy práce s fotografií
  3. Pokročilá úroveň práce s fotografií
  4. Metodika využití fotografie ve výuce + didaktika

5. workshopy – prezentace konkrétních příprav a metodických listů,

6. výměna zkušeností a praktické ukázky aplikace tématu digitální fotografie ve výuce.

POVINNOSTI ŠKOL ZAPOJENÝCH DO PROJEKTU:

ŠKOLENÍ PRO PEDAGOGY - účast dvou pedagogů z každé zapojené školy na 3 vzdělávacích modulech po 6 hodinách.

Každý z účastníků vzdělávání se zúčastní minimálně tří modulů, z toho modul Metodika využití fotografie ve výuce, didaktika bude pro každého z účastníků vzdělávání povinný. Školení budou připravena tak, aby se mohli školit úplní začátečníci, ale také pedagogičtí pracovníci, kteří již základní znalosti mají. Školení budou probíhat převážně v odpoledních hodinách tak, aby co nejméně zasahovala do běžné výuky (cca od 14 hodin). Občerstvení bude zajištěno.

KONTAKTY:

Manažer projektu:

Mgr. Hana Knapová, knapova@sssbrno.cz, tel. 543 426 026

Koordinátor projektu:

Ing. Lucie Adamová, adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 051

Další informace na projektovém webu:  www.fotoskola.cz