Vloženo: 16.09.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

V příloze najdete bližší informace o semináři, který by Vás vzhledem k měnícímu se postavení rodiny a hlavně rodičů mohl zajímat.

akreditace č. j.: MSMT-29716/2014-1-819

Rodina, proměny současné rodiny, aktuální problémy

Cílem semináře je doplnit vědomosti učitelů a výchovných poradců o nové poznatky z oblasti vědy a výsledky výzkumu.  Umět sledovat aktuální problematiku rodiny – rozchod rodičů, fyzický a psychický teror, drogy a alkohol, pohlavní zneužívání, sekty aj. Naučit se získávat údaje pomocí adekvátních metod, analyzovat je a správně stanovit závěr a pedagogické opatření.
1. Rodina jako primární a neformální skupina.
2. Výchova sociálních rolí - občan, pracovník, partner, rodič, uživatel a tvůrce hodnot.
3. Funkce rodiny, typy rodin:
• postavení dítěte v rodině,
• současné „dětství“.
4. Změny rodiny, „demokratizace“ v partnerském vztahu i ve vztahu rodiče x děti
• dezintegrace, atomizace, izolovanost, technizace, konzumní styl.
5. Výchovné styly, syndrom týraného a zneužívaného dítěte.
6. Spolupráce rodiny a školy – vztah rodičů ke škole.
7. Násilí v rodině a škola.

Seminář je určen pro učitele a výchovné poradce MŠ, 1. a 2. stupně ZŠ, SŠ a speciálních škol.

Číslo akce:          55803

Lektor:                PhDr. Hana Jakubcová

Termín:               1. 10. 2015 (čtvrtek)

Čas:                     13.00 - 17.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         560,- Kč

Cena pro ostatní:                                                               680,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 1. 10. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 24.9.2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na další straně.