Vloženo: 19.09.2013 Autor: Hana Knapová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Koordinátoři ICT a učitelé škol se sešli na dvoudenním pracovním setkání, kde si vyměnili zkušenosti z praxe.

V pátek 13. září a v sobotu 14. září 2013 bylo v Brně deštivé počasí. Právě v tomto čase se sešlo asi 60 koordinátorů ICT a pedagogů se zájme o trendy v ICT z celé České republiky, aby si vyměnily praktické zkušenosti na již tradičním setkání. V příjemném a moderním prostředí posluchárny Mendelovy univerzity v Brně jsme počasí ohlašující podzim ani nepostřehli.

Páteční odpoledne a sobotní dopoledne bylo naplněno prezentacemi učitelů, kteří právě dokončují kvalifikační studium pro školní koordinátory ICT. Přítomní kolegové byli takto obohaceni o praktické zkušenosti. Například  výuka klasických témat novými metodami – výuka psaní desetiprstovou metodu na ZŠ, netradiční zpracování digitální fotografie nebo využití počítačové grafiky v práci ICT koordinátora. Zařazena byla také nová a aktuální témata – zapojení geochachingu do výuky, nasazení cloudu a virtualizace v prostředí střední škola a využití Google Apps for Edu. Velmi zajímavě byla prezentována specifika výuky žáků s lehkým mentálním postižením na 1. stupni a využití iPADu v práci učitele na speciální škole. Přínos a hodnota prezentací byla ve všech případech podtržena dostatečným množstvím konkrétních zkušeností z praxe.

V sobotu před polednem se účastníci setkání rozdělili do skupin k praktickým workshopům dle svého zaměření a zájmu. Žádaným tématem byla ukázka práce v laboratoři robotiky, ukázka práce s iPADy, moderní počítačová grafika a chromebooky.

Přátelská atmosféra a odborné diskuze na různé oblasti ICT ve školách provázely oba dny setkání. Podle mého názoru úspěch a přínos osobního setkání takto odborně zaměřených učitelů potvrdil, že přes veškeré možnosti moderních komunikačních technologií je osobní setkání stále nenahraditelné.

Související dokumenty