Vloženo: 24.08.2016 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Zveme vás na tradiční setkání ICT koordinátorů, které se bude konat v pátek 9. září 2016 od 13.00 do 18.00 h. Místo konání: Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, Hybešova 15, Brno.

Program:

13.00 – 13.30     Zahájení – úvodní informace, informace o kurzech a studiu ICTK

13.30 – 14.00     Aktuality pro koordinátory –  představení zajímavých prací absolventů

14.00 – 14.15     Informace z Mendelovy univerzity v Brně

14.15 – 14.55     Vstupy jednotlivých lektorů – úvod k tématům následujícíh workshopů

přestávka 20 minut

15.15 – 15.45     1. blok workshopů

16.00 – 16.30     2. blok workhopů

16.45 – 17.15     3. blok workshopů

17.15 – 18.00     Závěrečná diskuze, ukončení akce.

Témata jednotlivých workshopů:

1. Jaké jsou možnosti spolupráce učitele výtvarné výchovy, učitele IVT a ICT koordinátora?

Lektorka: Ing. Ludmila Brestičová

Ve workshopu bude stručně představeno učivo výtvarné výchovy, které se vztahuje k moderním technologiím dle RVP.  Budou nastíněny konkrétní možnosti spolupráce a realizace mezipředmětových vztahů mezi ICT a VV. Z velkého spektra možností si účastníci prakticky vyzkouší tři aktivity z oblasti umění nových médií, výtvarných činností online a užití virtuálního prostředí ve VV. Představené konkrétní praktické aktivity budou využitelné  při výuce výtvarné výchovy i ICT na různých stupních škol.

2. SharePoint Online jako intranet ve škole

Lektor: Mgr. Petr Drahoš

Obsahem workshopu bude seznámení s těmito tématy: nastavení webu, podřízené weby, správa uživatelů a skupin, webové části a aplikace, žákovský a třídní intranet, Microsoft ClassRoom – připojení učitelů a žáků, třídní OneNote, třídní  OneDrive.

3.  Webové aplikace ve výuce

Lektor: Mgr. Josef Mach

Cílem workshopu Webové aplikace ve výuce je prakticky seznámit účastníky s vybranými osvědčenými grafickými a multimediálními nástroji a aplikacemi, nástroji a pomůckami na procvičení učiva a testování žáků napříč předměty, které jsou provozuschopné ve webovém prohlížeči.

4. Workshop ICT v přírodních vědách

Lektor: Mgr. Luboš Pajtina

Ochutnávka zajímavých programů a odkazů pro výuku přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu. Některé internetové zajímavé služby použitelné ve výuce přírodních věd. Co se vyplatí?

5. Možnosti využití mikropočítače Raspberry PI (destička za „pár“ korun, která hýbe světem) ve výuce na ZŠ a SŠ a neb hrajeme si s „Malinou“.

Lektor: Ing. Vilém Závodný

Anotace: Představení jednodeskového mikropočítače Raspberry Pi a ukázky možností jeho využití ve výuce. Účastník workshopu bude mít k dispozici Raspberry Pi a vyzkouší si jeho ovládání a seznámí se s programy, které jsou zdarma dodávány při první instalaci. Součástí budou dle zájmu i krátké ukázky pro správce informačních systémů (jednoduchý server, vzdálené ovládání a řízení apod.)

6. Workshop na aktuální téma ICT

Lektor: Mg. Pavel Hodál

Přesný obsah dosud není známý, ale můžete se těšit na aktuální téma z oblasti využití ICT ve výuce v podání zkušeného lektora a učitele, které bude podloženo vlastní zkušeností z praxe.

Občerstvení bude zajištěno. Účast je zdarma.

Přihlašovat se můžete do pondělí 5. 9. 2016 na adrese: adamova@sssbrno.cz. Tel. 733 585 837, 543 426 060.

Těšíme se na Vaši účast!

Ing. Lucie Adamová