Vloženo: 27.09.2012 Autor: Věra Hlavsová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno ve dnech 24. – 25. 9. 2012 organizovalo setkání krajských vzdělávacích organizací ČR. Jednalo se většinou o příspěvkové organizace, které se zaměřují zejména na další vzdělávání pedagogických pracovníků. Setkání se zúčastnilo dvacet tři zástupců z devíti krajů ČR.

Díky pozvaným hostům z MŠMT byli účastníci seznámeni s evropskými nástroji, které se využívají v rámci mobility žáků, studentů i pracovníků v EU.
Pozvání také přijala vedoucí odboru školství Kr.Ú. JmK JUDr. Hana Poláková, která svým příspěvkem připomenula priority Jihomoravského kraje v oblasti vzdělávání a v dalším vystoupení interaktivní formou ukázala na souvislosti DVPP s novelou Zákona o pedagogických pracovnících. Přidanou hodnotou bylo vzájemné sdílení zkušenosti v oblastech souvisejících se vzděláváním pedagogů a příprava spolupráce na společných projektech podporovaných jednotlivými kraji, ČR a EU.