Vloženo: 12.01.2021 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Vzdělávacím programem „Studium pro ředitele škol a školských zařízení“ získává jeho absolvent znalosti a dovednosti v oblasti řízení škol a školských zařízení, v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů, včetně ochrany zdraví, které jsou kvalifikačním předpokladem pro výkon funkce ředitele školy a školského zařízení. Absolvováním tohoto akreditovaného vzdělávacího programu splní ředitel školy podmínku pro výkon funkce, jak ukládá § 5 odst. 2 zákona č. 563/2004 Sb. Vzdělávací program je v souladu se standardy MŠMT, je organizován v 6 modulech s rozsahem 104 vyučovacích hodin přímé výuky a 20 hodin odborné stáže na vytypovaných školách a školských zařízeních. Součástí vzdělávacího programu je doporučené samostudium. Za tímto účelem obdrží každý z účastníků studijní materiály shrnující podrobný obsah jednotlivých modulů, zaměřený na cílové kompetence vedoucích pracovníků. Vzdělávací program je v souladu se Standardy studia pro ředitele škol a školských zařízení.

Studium pro ředitele škol a školských zařízení 2021

Obsah a průběh studia:

Vzdělávacím programem Studium pro ředitele škol a školských zařízení získává jeho absolvent znalosti a dovednosti v oblasti řízení škol a školských zařízení, v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů, včetně ochrany zdraví. Absolvováním tohoto akreditovaného vzdělávacího programu splní ředitel školy podmínku pro výkon funkce, jak ukládá § 5 odst.
 2 zákona č. 563/2004 Sb. Tento studijní program je složen z 6 modulů. Obsahuje témata zaměřená na základy práva, pracovní právo, financování školy, organizaci pedagogického procesu, komunikační dovednosti a základy personálního managementu. Po absolvování výuky ve všech modulech budou účastníci absolvovat pedagogickou praxi formou stáže.

Odborná praxe:

Po ukončení prezenční (popř. mimořádně on-line) výuky bude následovat odborná praxe ve vybrané škole nebo školském zařízení. Bude probíhat formou stáže v rozsahu 20 hodin. Cílem je blíže se seznámit s organizací vzdělávacího procesu a podrobně se zaměřit na sledování určitých oblastí řízení. Účastník si po konzultaci s odborným garantem studia vybere oblast řízení, kterou potřebuje pro svoji práci, a sestaví si vlastní program stáže. V jejím průběhu si povede vlastní záznamy, organizačnímu garantovi pak v určeném termínu odevzdá vyplněný a potvrzený záznam o praxi.

Ukončení studia:

Studium bude ukončeno závěrečnou zkouškou před komisí. Zkouška se skládá z prezentace závěrečné práce, obhajoby závěrečné práce a z pohovoru, který bude zaměřen na ověření získaných znalostí. Účastník musí u závěrečné zkoušky prokázat osvojení odborné terminologie, prokázat znalosti a dovednosti nabyté během studia a schopnost shrnout, prezentovat a obhájit obsah své práce. Výstupem studia bude osvědčení vydané na základě akreditace MŠMT.

Podmínkou vydání je:

• povinná 80% účast na přímé výuce
  • absolvování celého rozsahu odborné praxe
  • zpracování závěrečné práce včetně její obhajoby před komisí
  • absolvování závěrečné zkoušky před komisí.

Lektorský tým:

-        JUDr. Hana Poláková

-        Mgr. Miroslav Hanzelka

-        Mgr. Marta Hromková

-        PaedDr. Zdeněk Souček

-        Ing. Josef Škoda

-        Mgr. Karel Štefl

Odborný garant:

PhDr. Jarmila Smetanová, tel.: 734 314 348, e-mail: smetanova@sssbrno.cz.

Organizační garant:

Jana Daňková, tel.: 543 426 029, e-mail: dankova@sssbrno.cz.

Cena:

14.000 Kč

Místo konání:

Vzdělávací prostory Střediska služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace, Hybešova 15, Brno.

Možnost přihlášení:

Přihlášení přes webové stránky naší organizace, odkaz viz níže.

Na kvalifikační studium je elektronické přihlášení pouze rezervační a je třeba ještě vyplnit Závaznou přihlášku (viz níže) a podepsanou v originální podobě (naskenované nestačí) ji zaslat, na kontaktní adresu:

Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace, k rukám J. Daňkové, Hybešova 15, 602 00 Brno.

Studium bude zahájeno v termínu 31. 3. 2021 a ukončeno v termínu 02. 12. 2021.

V Brně dne 18. 11. 2020

Za realizační tým