Vloženo: 05.10.2015 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Dějepisný seminář

V dějepise zajímavě a kriticky

Dějepis není jen o faktech, ale také o pocitech a prožitcích. Učení prožitkem je jednou z cest k tomu, aby žák lépe porozuměl a déle si pamatoval.  Nastavíme tedy v programu semináře takové situace, které umožní prožitek, takové, takové, o jejichž řešení se dá diskutovat. Nebudeme hledat jedinou správnou odpověď, ale cestu k ní.  Budeme porovnávat a hledat, vyprávět i naslouchat, přidáme trochu tvořivé dramatiky i dobovou hudbu. Bude to o lidech tehdy a dnes, o jejich cílech, pochybách i radostech, o historii i psychologii.

Datum konání: 20. 10. 2015; 9.00–14.00

Místo konání. Hybešova 15, Brno