Vloženo: 21.02.2022 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

praktický seminář zkušené a oblíbené lektorky, Mgr. Heleny Kolbábkové - poslední 3 volná místa

Název:                 AK05474 - Pomůcky pro rozvoj komunikačních schopností u dětí předškolního věku

Kdy:                     2. 3. 2022, 9 – cca 15,30h (hodinová dotace je 8VH)

Kde:                     VIM Brno, Hybešova 15

Kurzovné:           1.200,-

Lektoruje:           Mgr. Helena Kolbábková

Určeno pro:        MŠ

Přihlášení zde: Pomucky_logo_Mgr_Kolbabkova_2_3_2022_VIM

Cíl:                         V tomto semináři poskytneme učitelkám (z logopedických tříd i z běžných MŠ) pomoc v tom, jak si vyrobit pomůcky, které pomohou v rozvoji komunikační dovednosti u dětí.

Z obsahu:            legislativa, pomůcky a metodické materiály (pomůcky na rozvoj správného dýchání, pomůcky a metodické materiály na artikulační cvičení, pomůcky a metodické materiály vhodné na správné postavení mluvidel k jednotlivým hláskám, nápodoba zvuků), fixace hlásek - hry vytvořené v SPC, automatizace hlásek – metodické materiály a hry, ukázka dechových, artikulačních cvičení, nabídka odborné literatury, ukázka některých metodických materiálů SPC.