Vloženo: 15.04.2021 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Dějiny starověku

Výchova a vzdělávání ve starověkém světě

Popis vzdělávací akce
Cílem je seznámit účastníky s problematikou výchovy a vzdělávání ve starověkém světě. Webinář představí kořeny a vývoj vzdělanosti ve starověkém Orientu a v antickém Řecku a Římě, antickou filozofii výchovy, systém školství a pedagogické metody. Zavede nás zavede do nejstarších staroorientálních států od Egypta až po Čínu, kde začíná vývoj prvních vzdělávacích systémů jako neodmyslitelných atributů civilizace. Nahlédneme do staroegyptských a sumerských škol, pokládajících nejen základ gramotnosti, ale i přírodních věd a etických nauk a ukážeme si, jak z tohoto odkazu čerpala řecko-římská antika. Ukážeme si že pověstný „řecký zázrak“ nevznikl na zelené louce, ale vyrostl z dědictví starého Orientu, které je samo o sobě rovněž často opomíjeným zázrakem lidského ducha. Dále se seznámíme se systémem školství ve starém Řecku a Římě a pedagogickými zásadami obsaženými v antické filozofii.

Určeno pro všechny fanoušky historie, obzvláště starověké.

Číslo akce: AK04651
Akreditace: neakr_on-line_2021
Cena: 700 Kč; samoplátci platí navíc 21% DPH
Termín akce  19. 5. 2021;  14.00–16.30
Lektor: Doc.PhDr. Lubor Kysučan Ph.D.

Kontakt: Mgr. Ivo Prokeš, e-mail: prokes@sssbrno.cz, tel. 543 426 037; přihlášky elektronicky na https://www.sssbrno.cz/akce/ak04651