Vloženo: 22.02.2016 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Pro pedagogy MŠ a 1. stupně ZŠ

Výchovné obtíže u předškolních dětí

Obsah:
Cílem této vzdělávací akce je zprostředkovat účastníkům různé pohledy na problémové chování dětí v předškolním věku a rozšířit odborné pedagogické kompetence v oblasti jejich řešení. Budou probrány nejčastější problémové chování u dětí v MŠ (osobnostní disharmonie, emoční poruchy, adaptační odchylky – projevy, vhodné a nevhodné výchovné přístupy). Formou workshopu budou účastníci řešit modelové situace.

1. hodina – Otázka výchovných potíží z pohledu vývojové psychologie, co je projevem vývojové normy a co už je „zlobení“. Vývoj individuality.

2. hodina – Adaptační potíže dítěte v nové socializační situaci. Agresivní chování.

3. hodina – Disharmonický osobnostní vývoj (astenické, senzitivní a infantilní rysy). Emoční labilita.

4. hodina – Neurotické rysy – projevy v chování, psychosomatizace, tiky.

5. hodina – Hyperkinetické poruchy. Neklidné dítě. Syndrom ADHD.

6. hodina – Výchovná opatření. Možnosti pedagogické intervence v MŠ. Spolupráce učitele s rodiči při řešení výchovných potíží.

Určeno komu: Seminář je určen pro učitele MŠ a 1. stupně základních škol
Číslo akce: 4771

Číslo akreditace: MSMT-1903/2014-1-159

Termín konání: úterý 22. března 20126; 13.30–18.00