Vloženo: 05.10.2016 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Konkrétní odzkoušené postupy a metody pro běžnou hodinu dějepisu. Vybavení bude nenáročné, nabídka různorodá.

Vzdělávací program DVPP - Pátrači na stopě

Jedná se o vzdělávací akci nabízenou v rámci udržitelnosti projektu Systémová podpora edukace moderní historie a výchovy k občanství ve školách Moravskoslezského kraje

Akreditace: MSMT- 41952/2015-1-893

Termín: 15. 12. 2016 od 13:00 do 18:00

Místo konání: Brno, Hybešova 15

Určeno: učitelům II. st. ZŠ a SŠ

Obsah

Pátrači na stopě je metodický a didaktický seminář, který nemá jednotné historické téma, ale nabízí a předkládá konkrétní odzkoušené postupy a metody pro běžnou hodinu dějepisu. Vybavení bude nenáročné, nabídka různorodá. Seminář představí několik konkrétních možností pro každý ročník. Trochu pravěku s odbočkou do antropologie, středověk s kronikou a dopisy, přelom století v rodinném albu a jiné. Některé ukázky jsou na pár minut, na jiných postavíte celou hodinu. Společnou mají aktivitu, přemýšlení a propojení informací.

Lektor                   Mgr. Ivan Bauer

Rozsah                 6 h