Vloženo: 12.01.2021 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Cílem webináře je podrobně popsat aktuální systém financování regionálních škol (mateřská, základní, střední škola) a školských zařízení (školní družina, školní klub, školní jídelna) včetně praktických příkladů a řešení konkrétních situací v praxi. Nastává nový rozpočtový rok a je třeba s finančním rozpočtem nakládat správně dle aktuální legislativy. Například novela nařízení vlády č. 75/2005 Sb., provedená nařízením vlády č. 562/2020 Sb. a upravující výši týdenního rozsahu přímé pedagogické činnosti ve vazbě na pedagogickou intervenci, se odrazí i ve struktuře financování.

Webinář - Aktuální financování regionálního školství

Cílem webináře je podrobně popsat aktuální systém financování regionálních škol (mateřská, základní, střední škola) a školských zařízení (školní družina, školní klub, školní jídelna) včetně praktických příkladů a řešení konkrétních situací v praxi. Nastává nový rozpočtový rok a je třeba s finančním rozpočtem nakládat správně dle aktuální legislativy. Například  novela nařízení vlády č. 75/2005 Sb., provedená nařízením vlády č. 562/2020 Sb. a upravující výši týdenního rozsahu přímé pedagogické činnosti ve vazbě na pedagogickou intervenci, se odrazí i ve struktuře financování.

Číslo akce:

AK04222

Název :

Aktuální financování regionálního školství

Kategorie:

Školský management a ekonomika

Lektor:

•
  • Ing. Petra Schwarzová                                                   lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s., MBA Management ve školství, ředitelka gymnázia

Odpovídá:

Jana Daňková - Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace

Určeno: