Vloženo: 12.01.2021 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Webinář je určen pro pedagogy a jiné zaměstnance škol a vzdělávacích institucí přicházejících v praxi do styku s osobními údaji. Jeho cílem je seznámit účastníky s právními základy ochrany osobních údajů, řešením konkrétních případů GDPR v praxi, aktuálními rozhodnutími a stanovisky Úřadu pro ochranu osobních údajů a jeho kontrolní činnosti. V rámci webináře budou probrána i aktuální témata z pohledu ochrany osobních údajů, jako je např. distanční vzdělávání a on-line komunikace, zpracování fotografií, zavádění kamerového systému, nadužívání souhlasů se zpracováním osobních údajů apod.

Webinář – GDPR v praxi

Webinář je určen pro pedagogy a jiné zaměstnance škol a vzdělávacích institucí, kteří přicházejí při své práci do styku s osobními údaji. Účastnící se seznámí nejen se základními pojmy a právní úpravou v dané oblasti, ale především s praktickými příklady z praxe, s aktuálními stanovisky Úřadu pro ochranu osobních údajů a jeho dozorovou a kontrolní činností. Rovněž budou probrána aktuální témata, jako je např.
distanční vzdělávání a on-line komunikace z pohledu ochrany osobních údajů.

Pro přihlášení do této výuky Vám postačí počítač s reproduktorem/sluchátky nebo notebook a připojení k internetu, prohlížeč Google Chrome nebo Microsoft Edge  (prohlížeč Firefox není plně podporován). Pro větší komfort lze zvolit přímo aplikaci Microsoft Teams (není podmínkou).

Číslo akce:

AK03793

Název :

Webinář – GDPR v praxi

Kategorie:

Provoz a řízení

Lektor:

AK Mgr. Alena Straubová

Odpovídá:

Jana Daňková - Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace

Určeno:

Pro pedagogy a jiné zaměstnance škol a vzdělávacích institucí, kteří přicházejí při své práci do styku s osobními údaji.

Termín:

V úterý 26.1.2021