Vloženo: 13.09.2012 Autor: Ivana Suchánková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Pozvánka na kurz realizovaný v rámci projektu OP VK Učitelé pro zdraví: Zdravotník zotavovacích akcí kurz DVPP akreditovaný MŠMT ČR č.j.: 5982/2012-25-83

Pozvánka na kurz realizovaný v rámci projektu OP VK Učitelé pro zdraví:

Zdravotník zotavovacích akcí

kurz DVPP akreditovaný MŠMT ČR

č.j.: 5982/2012-25-83

Termín:          5. - 7. 10. 2012 (pátek – neděle)

a 19. - 21. 10. 2012 (pátek – neděle)

zkoušky ve všední den – termín dle domluvy

Cena:              zdarma pro pedagogy ZŠ a MŠ (hrazeno z projektu „Učitelé pro zdraví“ financovaného z prostředků ESF prostřednictvím OP VK a státního rozpočtu ČR),

ostatní pedagogičtí pracovníci 1500 Kč

Místo:            ZŠ a MŠ Křenová 21, Brno (5 minut pěšky od hlavního nádraží)

Určeno:          pro pedagogické pracovníky MŠ, ZŠ a ostatní pedagogické pracovníky

Popis:             absolvent vzdělávací akce je schopen a oprávněn vykonávat funkci zdravotníka zotavovacích a jiných podobných akcí pro děti a dorost dle zákona č. 258/2000 Sb. a navazující vyhlášky MZ ČR č. 106/2001 Sb.

Kurz:              umožní absolventům kvalifikovaně reagovat v zátěžových situacích s kolektivem žáků. Řešit je na základě odborných znalostí, jak v každodenním životě žákovského kolektivu, tak i na pobytových akcích mimo ZŠ, např. školy v přírodě, zimní lyžařské výcvikové kurzy, výlety, tábory apod.

Výuka bude realizována formou přednášek a praktických činností. Výsledkem bude osvojení praktických dovedností při poskytování první pomoci, nácvik umělého dýchání na modelu, seznámení s problematikou pořádání zotavovacích akcí a jiné.

Délka:            42 vyučovacích hodin  - kurz má formu dvou víkendových školení a bude

ukončen  závěrečnou zkouškou. Úspěšní absolventi kurzu obdrží osvědčení, které má neomezenou platnost k výkonu funkce zdravotníka zotavovacích akcí.

Garant:           Mgr. Zdeňka Jemelková

Přihlášení:      do 27.9.2012, po přihlášení obdržíte závaznou přihlášku a další pokyny

Kontakt:         JUNIOR - Dům dětí a mládeže, Dornych 2, Brno,

pracoviště Fantázie, Tilhonova 49, Brno