Vloženo: 11.04.2014 Autor: Lenka Truhlářová / Základní škola a mateřská škola Chudčice, okres Brno - venkov, příspěvková organizace

ZŠ a MŠ Chudčice

Naše škola má své kořeny hluboko zapuštěné. Nachází se v malebné krajině nedaleko Brněnské přehrady a hradu Veveří. V obci se nachází památka  - Křížová cesta.

Slavnostní zahájení provozu školy se uskutečnilo již v roce 1900. Od roku 1947 zde byla zřízena veřejná MŠ s jedním oddělením pro děti od 3 do 6 let. Logopedická třída vznikla v oce 1991 a hned v roce 1992 se stala škola odloučeným pracovištěm ZŠ Veverská Bítýška s 1. a 2. ročníkem. Samostatnou školou se stala v roce 2004. Od tohotu data každoročně prochází škola rekonstrukcí dle finančních možností zřizovatele.

ZŠ a MŠ Chudčice je malotřídní škola ,,rodinného typu" - neúplná s 1. - 4. ročníkem.

Žáci se zde učí ve třech třídách. Do 5. ročníku přecházejí do ZŠ Veverská Bítýška, která je pro nás školou spádovou. Vzhledem k dobré dopravní dostupnosti mohou žáci pokračovat ve svém dalším vzdělávání ve školách ve městě Brně, Tišnově, Kuřimi a Deblíně.