Vloženo: 07.03.2012 Autor: Regina Kokešová / Základní škola a Mateřská škola Křenovice, okres Vyškov

Součástí naší školy je i mateřská škola.

Mateřská škola Křenovice sestává ze tří tříd, které jsou umístěny ve dvou samostatných budovách, a to v Křenovicích na ulici Bratří Mrázků (dvě třídy) a na ulici Václavské (jedna třída). Součástí obou budov jsou zahrady s dětskými prolézačkami a pískovišti.

Celková kapacita mateřské školy je 80 dětí a v současnosti je plně využita. Třídy jsou věkově smíšené, sourozenci jsou zařazováni do stejné třídy.

Děti jsou vzdělávány podle výchovně-vzdělávacího programu pro mateřské školy "Čtyřslístek".

Dětem se plně věnují kvalifikované učitelky. Výuka probíhá v úzké návaznosti na roční období, dění v přírodě, svátky a činnosti spojené s daným obdobím (vítání jara, vynášení Smrtky, Pálení čarodějnic, Tři králové, Vánoce, Velikonoce, Den matek apod.). Děti jsou vedeny ke vzájemné spolupráci, ochotě se respektovat a pomáhat si.

V rámci výuky probíhá předškolní příprava nejstarších dětí, která je doplněna speciální edukativní skupinkou pro vybrané děti. Do školky dochází logopedka, která se dětem individuálně věnuje. Samozřejmostí denního režimu dětí jsou vycházky do okolí či za příznivého počasí pobyt na zahradě školky. Děti se účastní mnoha exkurzí, divadelních představení, koncertů, výstav, a to buď přímo v budově školky nebo v kooperaci s mateřskou školou v Hruškách, či přímo zajíždějí na představení do Brna. Tradiční je vánoční besídka pro rodiče, vystoupení pro maminky ve spolupráci s místní Jednotou Orla, děti své výrobky vystavují v rámci místních výstav Zahrádkářů či výstav pořádaných Spolkem dobrovolníků. Různorodé činnostidoplňuje i dobrovolná výuka plavání v plaveckém bazénu ve Vyškově. V rámci odpoledních aktivit se mohou děti přihlásit do kroužku anglického jazyka, keramického kroužky či výuky hry na flétnu.

více informací o školce se dozvíte na www.zskrenovice.cz