Vloženo: 07.03.2012 Autor: Regina Kokešová / Základní škola a Mateřská škola Křenovice, okres Vyškov

Základní školu Křenovice navštěvují žáci od 1. do 9. třídy.

Hlavní budova školy byla postavena před 150 lety, je však udržovaná, v posledních letech probíhá její postupná rekonstrukce a celková modernizace vnitřních prostor – výměna oken a dveří, nová fasáda, oprava střechy (nové tašky), zrekonstruována celá horní chodba včetně omítek a dlažby, v učebnách jsou budovány sádrokartonové podhledy s novým zářivkovým osvětlením a vybavovány novým nábytkem.

Všechny třídy jsou vybaveny stavitelnými žákovskými lavicemi a židlemi, bílými keramickými tabulemi pro psaní fixami (bezprašnost a hygienicky nezávadné psaní), a také dataprojektory s možností interaktivity. K modernizaci výuky slouží všem vyučujícím další přenosné dataprojektory a notebooky, k dispozici jsou  videa, CD i DVD přehrávače, digitální fotoaparáty, digitální kamera, kopírky, multifunkční zařízení a mikroskopy. Všechny počítače a notebooky jsou propojeny do společné sítě s možností připojení na internet, a to i bezdrátově. Několik počítačů mají k dispozici i děti navštěvující školní družinu.

Odborná počítačová učebna je vybavena výkonným serverem, dvaceti žákovskými stanicem a učitelským počítačem. Při výuce má každý žák k dispozici svůj počítač.  Počítačová učebna je využívána jak k výuce ICT, tak v ostatních předmětech pro výuku pomocí výukových programů nebo internetu.

Pro výuku tělesné výchovy škola využívá obecní víceúčelovou sportovní halu a několik hřišť místních organizací. Přímo u hlavní budovy školy je vybudováno menší venkovní hřiště s umělým povrchem, kde je i betonový stůl pro stolní tenis a pole pro "ruské kuželky". V prostorách školní dílny jsou další dva skládací stoly pro stolní tenis.

Součástí školní budovy je školní dílna, která je velmi dobře vybavena a slouží pro základní seznámení s prací se dřevem, keramikou, sklem, plasty i kovy.

Žáci i zaměstanci školy mají možnost stravovat se ve školní jídelně. Obědy jsou připravovány ve školní kuchyni podle zásad zdravého stravování. Po domluvě je možné vyjít vstříc dětem s různými dietetickými omezeními (celiakie apod.).

Děi od 1. do 4. třídy mohou navštěvovat dvě oddělení školní družiny. Družina je v provozu ráno před zahájením výuky, tak v odpoledních hodinách do 16.30.

více na www.zskrenovice.cz, kde si také můžete naši školu virtuálně prohédnout díky prezentaci, kterou připravili naši žáci