Vloženo: 22.11.2011 Autor: Michal Dujka / Cesta rozvoje středních škol v JmK

Z moderní pedagogiky známe celou řadu metod, které vedou studenty k praktičnosti, respektive k aktivitám potřebným pro nalezení správné cesty a ke hledání vlastního místa a pozice na tomto světě. Zdánlivě idealistická charakteristika se hodí i na metody kritického myšlení. S těmito metodami se učitelé mohou seznámit ve vzdělávacím programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení (RWCT).

Čtyřicetihodinové kurzy RWCT nabízí v současné době zcela zdarma krajská vzdělávací organizace v Brně pro učitelé středních škol. Z evropských strukturálních fondů získalo Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno dotaci na projekt Cesta rozvoje středních škol v Jihomoravském kraji. Jednou z klíčových aktivit tohoto projektu je i pořádání 10 běhů zmiňovaných kurzů kritického myšlení.

V současné době nabízíme termíny pro 7. skupinu účasníků. Semináře se konají v budově SSŠ Brno na Hybešově ulici 15 (viz příloha).

Dále nabízíme středním školám možnost uskutečnit toto velmi praktické a koncepční vzdělávání přímo u nich na škole. Z projektu zajišťujeme lektorské služby, občerstvení a pracovní materiály. Úspěšní absolventi obdrží certifikát (akreditace MŠMT).