Vloženo: 23.02.2012 Autor: old Michal Slezák / Zkvalitnění výuky anglického jazyka na ZŠ a SŠ v JmK

Dne 22.2. 2012 se v budově Střediska služeb školám a Zařízení pro DVPP Brno na Hybešově 15 uskutečnilo úvodní motivační setkání projektu "Zkvalitnění výuky anglického jazyka v JmK", kterého se zúčastnilo 57 učitelů anglického jazyka základních a středních škol Jihomoravského kraje. Účastníkům akce byl představen projekt, členové koordinační skupiny nastínili obsah a termínové rozložení jednotlivých klíčových aktivit projektu.

Po skončení prezentace projektu byl prostor na dotazy účastníků a diskuzi k jednotlivým aktivitám a plánovaným vzdělávacím akcím v rámci projektu.

Součástí motivačního setkání byl i odborný seminář Mgr. Pavla Nováka na téma "Maturitní zkouška z hlediska dovedností žáků"

Na angličtinu trochu jinak

Nový projekt zaměřený na moderní metody výuky anglického jazyka představilo brněnské Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků. Projekt, který bude probíhat do března příštího roku, si bere za cíl zkvalitnění výuky anglického jazyka na základních a středních školách v Jihomoravském kraji. Náklady na jeho realizaci přesahují dva miliony korun a přicházejí z osmdesáti pěti procent z ESF a z patnácti procent  ze státního rozpočtu.

„Naší snahou je přispět k rozšíření znalostí a dovedností aprobovaných i neaprobovaných učitelů a k  posílení jejich didaktických kompetencí s hlavním cílem - zvýšit kvalitu výuky angličtiny na našich  školách,“ uvedl manažer projektu Michal Slezák.

Součástí bohaté náplně projektu  je například bližší seznámení  s aplikací LMS Moodle, která představuje efektivní způsob využívání informačních a komunikačních technologií ve vzdělávacím procesu.

„Pozornost bude zaměřena i na  e-learningový vzdělávací program věnovaný metodice  výuky angličtiny. V rámci této aktivity vznikne  ve spolupráci s odborníky s katedry anglického jazyka Pedagogické fakulty  MU Brno nový e-learningový program zaměřený na podporu výuky na základě každodenních potřeb učitelů  angličtiny,“ řekl obsahový manažer projektu Ivo Prokeš. Šedesát učitelů  bude proškoleno  v programech zaměřených na metodickou podporu výuky jazyka na základních a středních školách a dalších šedesát  se zaměří na podporu učitelů v rámci  přípravy k maturitní zkoušce z angličtiny.

„Do projektu se mohou zapojit učitelé angličtiny všech jihomoravských základních i středních škol a najít v jeho náplni odpovědi na své praktické problémy vyplývající z výuky anglického jazyka. Proto také dotazníkovou akcí zjišťujeme konkrétní požadavky a potřeby učitelů angličtiny a na jejich podkladě budeme upřesňovat detaily jednotlivých klíčových aktivit,“ doplnila Ludmila Jarošová, která je odborným garantem vzdělávání.

Podrobnosti o projektu najdete na portále jmskoly.cz. Školy dostanou včas potřebné informace o konkrétní aktivitách  projektu  tak, jak budou nabíhat,  budou  také zveřejněny na webových stránkách  SSŠ Brno.

Mgr. Marta Antonínová