Vloženo: 04.05.2012 Autor: Ivo Prokeš / Zkvalitnění výuky anglického jazyka na ZŠ a SŠ v JmK

Pod zkratkou CLIL se skrývá "obsahově a jazykově integrované učení" (Content and Language Integrated Learning). Jde o způsob výuky, při níž si žáci osvojují vedle obsahu odborného předmětu zároveň i cizí jazyk. Cílem je nenásilné propojení jazykového vzdělávání a vyučovaného předmětu, což by ve svém důsledku mohlo vést k lepším výsledkům při učení se cizím jazykům. Seminář jen velmi stručně uvede účastníky do historie a současného stavu využívání této metody v ČR i jinde v Evropě.

Podrobněji se pak bude věnovat možnostem, které tato metoda nabízí pro zkvalitňování cizojazyčné výuky, ale i problémům, které to s sebou nese. Důraz bude kladen na vyučující angličtiny a jejich přínos při zavádění této metody. Dále se účastníci seznámí s výsledky několika projektů, které se rozvojem metody CLIL zabývaly. Významnou součástí semináře pak bude práce s internetovými zdroji.

Délka kurzu: 5 vyučovacích hodin

Termín: 29. 5. 2012; 9.00–13.30

Místo konání: Hybešova 15, Brno

Lektor: PhDr.  Tamara Váňová

Přihlášky posílejte obratem  na adresu: prokes@sssbrno.cz  ( uveďte titul, jméno, příjmení, školu a datum narození).

Kurz je plně hrazen z rozpočtu projektu, neplatí se žádný účastnický poplatek.

Občerstvení zajištěno