Vloženo: 19.02.2015 Autor: Silvie Bečvářová / Redakce

EkoCentrum Brno vyhlašuje již 11. ročník výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Účastníci do soutěže přihlašují vlastnoručně vytvořenou originální knihu.

Moje Veličenstvo kniha: 11. ročník unikátní soutěže

“Jako každý rok se velice těšíme na originální práce mladých tvůrců. I když do uzávěrky zbývají více než dva měsíce, vytvořit vlastní knihu je náročný úkol,” sdělila organizátorka letošního ročníku Kateřina Gančarčíková z EkoCentra Brno.

Letošním partnerem akce se stává brněnské Divadlo Polárka.Odbornou partnerkou soutěže je PaedDr. Marie Pavlovská Ph.D., která na Pedagogické fakultě MU Brno dlouhodobě vede semináře zaměřené na dramatickou výchovu a tvůrčí psaní.

V průběhu předchozích ročníků se patrony této ojedinělé výtvarně literární soutěže stali například herec, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam, mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková nebo brněnský herec Jiří Kniha.

Soutěže Moje Veličenstvo kniha se v letošním roce mohou zúčastnit jak jednotlivci tak i kolektivy v následujících věkových kategoriích podle navštěvovaného stupně školy:

MŠ, 1. stupeň ZŠ (1.– 5. roč.); 2.stupeň ZŠ (6.– 9. roč.);střední školy

Kromě vítězů jednotlivých kategorií bude vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha 2015.

Soutěžní příspěvky je možno do EkoCentra Brno doručit do čtvrtka 16.4.2015.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a výstava nejzajímavějších knih proběhne v pátek 15.5.2015 v zahradní galerii Modrý stan v inspiračním a osvětovém centru Písečník 94 v Brně. Výherci se mohou těšit na pěkné dary od nakladatelství Jota, Portál, Jan Melvil Publishing a nakladatelství Edika - člen skupiny Albatros Media a.s.

Zajímavé informace o soutěži Moje Veličenstvo kniha

Moje Veličenstvo kniha je v celé republice ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Cílem soutěže je vlastními silami vytvořit originální knihu. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy.

Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem

Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům poselství: Vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita. Do minulého ročníku soutěže bylo přihlášeno 107 knih.

Kontakt na organizátory soutěže:

EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno, Mgr. Kateřina Gančarčíková, e-mail: programy@ecb.cz, tel.: 778 207 205

Podrobné informace o soutěži, přihlášky a  předchozích ročníků jsou k dispozici na www.ecb.cz.