Vloženo: 15.10.2014 Autor: Jakub Štursa / Redakce

Masarykovo muzeum vyhlašuje 5. ročník malířské soutěže. Přihlašte se do 31.12.2014.

Čarovné barvy země

Soutěžní projekt Čarovné barvy země je určen dětem ve věku od 5 do 15 let a mládeži a studentům od 16 do 19 let. Soutěž je pokračováním projektu Malujeme barvami země, který byl v česko-rakouské spolupráci uspořádán v letech 2009/2010 a 2010/2011 a jehož realizační týmy iniciovala a vedla autorka projektu i malířských technik s využitím přírodních jílů prof. Irena Ráček. Cílem projektu bylo zaujmout děti nejen pro umělecké a výtvarné tvoření, ale také pro studium dávné historie, především období Velké Moravy.

Soutěž, která získala ve svém II. ročníku nové jméno - Čarovné barvy země - se nezměnila tematicky a ponechala si výtvarnou techniku práce s přírodními jíly. Odborně a organizačně ji však za podpory Jihomoravského kraje zajišťuje příspěvková organizace Jihomoravského kraje – Masarykovo muzeum v Hodoníně prostřednictvím své pobočky – Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky.

Přihlášky do V. ročníku malířské soutěže Čarovné barvy země, vyhlášené Jihomoravským krajem, je možné podat do 31. 12. 2014 elektronicky vyplněním formuláře uvedeným na těchto stránkách. V případě nejasností rádi poskytneme doplňující informace na níže uvedených kontaktech.

Informace a přihlášky

Slovanské hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památka
pobočka Masarykova muzea v Hodoníně

Kontaktní osoba: