Vloženo: 22.08.2013 Autor: old Michal Slezák / old Michal Slezák

Ústav religionistiky FF MU a poradenské a konzultační Centrum pro religionistiku a multikulturní edukaci od podzimu 2013 opět vypisují kurz "Identity v konfrontaci: Multikulturní výchova pro učitele/učitelky SŠ a ZŠ", který je akreditován MŠMT v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a formálně je součástí systému celoživotního vzdělávání na Masarykově univerzitě.

Kurz Identity v konfrontaci: Multikulturní výchova pro učitele/učitelky SŠ a ZŠ je akreditován MŠMT v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a formálně je součástí systému celoživotního vzdělávání na Masarykově univerzitě. Absolventi kurzu získají osvědčení o jeho úspěšném absolvování. Dvousemestrální kurz probíhá on-line formou prostřednictvím e-learningové aplikace Filozofické fakulty Masarykovy univerzity známé jako ELF. Osvědčení je vydáno na základě absolvování celého vzdělávacího programu – odevzdání všech požadovaných úkolů. Absolvování prvního semestru (prvních čtyřech tematických bloků) bude prerekvizitou pro vstup do druhého semestru kurzu.
Svým obsahem se kurz zaměřuje na ty tematické oblasti, jež by měl/a učitel/ka střední a základní školy zvládat, má-li úspěšně realizovat multikulturní výchovu, ale s ohledem na „průřezový charakter" MKV pokrývá i relevantní aspekty průřezových témat Myšlení v evropských a globálních souvislostech a Mediální výchova. V rámci kurzu je akcentována problematika stereotypů, sociálního vyloučení, utváření sociálních identit (včetně národních identit) a problematika kulturních odlišností.

Nabídka kurzu je zveřejněna na stránkách Obchodního centra MU a dostupná na tomto odkazu: https://is.muni.cz/obchod/fakulta/phil/muv/