Vloženo: 18.04.2017 Autor: Ivana Suchánková / Ivana Suchánková

Kurz pro pedagogické pracovníky, kteří se při své pedagogické práci na II. stupni základních škol nebo víceletých gymnáziích setkávají s dětmi se specifickými poruchami učení. Akce z projektu Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu BIG, ATCZ5

Účastníci si rozšíří pedagogické kompetence v oblasti péče o jedince s SPU na II. stupni ZŠ. Významná část semináře bude věnována možnostem reedukace a zohlednění jednotlivých projevů SPU. Budou probrána specifika SPU vzhledem k vývojové fázi jedince /střední a starší školní věk/ a vzhledem k osnovám předmětů na II. stupni ZŠ. Součástí kurzu bude také sekundární problematika SPU a modelové způsoby řešení s ohledem na možnosti učitele a nové legislativy. V závěru probereme možnosti kariérového poradenství u dětí s SPU, studijní předpoklady a jejich uplatnění na trhu práce.