Vloženo: 02.11.2021 Autor: Ivo Prokeš / Ivo Prokeš

Český jazyk

Pracovními listy k rozvoji a ověřování čtenářských a jazykových dovedností žáků na 2. stupni ZŠ

Základním cílem je ukázat pedagogům metodicky správné postupy při tvorbě pracovních listů a využití úloh v nich a naučit je tyto postupy realizovat při vývoji, úpravách i použití pracovních listů. Účastníci si prohloubí dovednosti v oblasti hledání didaktického potenciálu textů různého charakteru. Účastníci programu budou vytvářet pracovní listy a argumentačně obhajovat účelnost jejich využití ve výuce.

Obsah – témata:
- základní zásady vývoje pracovních listů k rozvoji čtenářských a jazykových dovedností
- aplikace souvislosti cíl – prostředek – hodnocení v pracovních listech
- rozlišení úloh pracujících s jazykovými a čtenářskými znalostmi a dovednostmi
- práce s konstrukčními a obsahovými vadami pracovních listů
- tvorba pracovních listů účastníky semináře (samostatná práce s vedením lektora)

Vzdělávací program je určen učitelům druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Termín: 16. 11. 2021;  10:00–16:00

Akreditace: MSMT-8237/2021-2-359
Číslo akce: AK05119
Cena: 1. 600 Kč